Barbora Novotná

Odstranění permanentního make-upu

Nepovedený nebo špatně mizící permanentní make-up Vás už nemusí trápit. Pomocí speciálního roztoku kyseliny mléčné se dá odstranit i bez použití laseru.

Odstranění se provádí tetovací jehlou a roztokem kyseliny mléčné, která starý pigment vytáhne k povrchu. Po ošetření může být tedy místo a barva ještě tmavší než původně. Toto je běžný jev. Vrstva pigmentu, která byla ošetřena v průběhu několika týdnů postupně bledne. Během zákroku se může vyskytnout mírný pocit štípání nebo pálení.

U permanentního make-upu je obvyklý počet ošetření 3-6. Přesný počet zákroků nelze odhadnout předem, neboť závisí na typu a množství aplikovaného barviva, hloubce a způsobu provedení, typu pleti, charakteru hojení atd. Odhad lze upřesnit po provedení 2-3 ošetření. Časový rozestup mezi ošetřeními je cca 3 týdny dle hojení. Pigment často není odstraněn beze zbytků a je vhodné jeho následné přetetování. Tato metoda je vhodná především pro obočí.

Je nutné vyhnout se slunečnímu záření po celou dobu procesu odstraňování!

Výhody: 

- procedura není příliš agresivní

- lze ji aplikovat na jakoukoli zdravou pokožku

- funguje jako magnet, vytahuje pigment k povrchu

- lze provádět i jen částečné odstranění

- krátký časový úsek mezi ošetřeními

Nevýhody:

- pokožka je po proceduře citlivá ke slunečnímu záření (minimálně 14 dní používat UV - 50)

- může způsobit hyperpigmentaci

Kontraindikace:

- těhotenství, implantabilní přístroj (kardiostimulátor atd.), epilepsie, diabetes s nutností užívání insulinu, opar v místě ošetření, keloidní či hypertrofické jizvy.

                                                                                                                                Cena  jednoho sezení 1 300 ,-


rezervace:   +420 736 745 733