Barbora Novotná

permanentní make-up

Pigmenty používané pro mikropigmentaci jsou veganské a splňují nejnovější nařízení EU REACH 2022

Mám dvacetiletou praxi v oboru permanentního make-upu, během kterých mi prošlo rukama stovky spokojených klientek. Nyní je mi 42 let a specializuji se na klientky od čtyřiceti let výše.

Proč zrovna toto věkové rozmezí?

Po čtyřicátém roce začíná být na pleti znát přirozený úbytek estrogenu, po padesátém roce života ženy se tento úbytek zpravidla již naplno projeví. Pleť je křehčí, citlivější, zhoršuje se její tonus, objevuje se nadměrná pigmentace, rozšířené kapiláry a  nejrůznější defekty. V neposlední řadě se přidávají více či méně závažná onemocnění a jejich medikace.  Všechny tyto faktory ovlivňují nejen samotný průběh aplikace permanentního  make-upu, ale také jeho výsledný vzhled. Práce na zralé pokožce je technicky mnohem náročnější, vyžaduje přesnost, trpělivost, znalost pigmentologie a schopnost přizpůsobit se reakci kůže při aplikaci pigmentu. 

A Tohle je totiž přesně ta výzva pro mě! Pracovat s každou klientkou individuálně dle jejich potřeb a hlavně dle její představy očekávaného výsledku. Přizpůsobit  techniku práce stavu klientčiny pokožky a v neposlední řadě zvolit esteticky vhodné provedení jak odstínem, tak tvarem. Sedmdesátiletá klientka má přeci jen jinou představu například o obočí než klientka čtyřicetiletá. 

Permanentní make-up neplní jen funkci dekorativn´í, ale s přibývajícím věkem především funkci korektivní. 

- U obočí je často třeba doplnit chybějící chloupky.

- U rtů srovnat jejich asymetrii, přizvednout koutky či doplnit  zcela chybějící pigment.

- Linka tetovaná do řasového oblouku vykouzlí efekt hustších řas a zvýrazní tak oči.

Jak to bude probíhat?

Předně mějte na mysli, že nemusíte mít žádné obavy. Před samotným zákrokem místo aplikace znecitlivím neinvazivním anestetikem v podobě krému. Probereme spolu jaký výsledek očekáváte, vybereme vhodný odstín pigmentu a já Vám předkreslím požadovaný tvar, který odsouhlasíte.

Při práci kombinuji různé techniky tak, aby pokožka pigment co nejlépe absorbovala a výsledek stál zato.

Po zákroku může být místo aplikace lehce oteklé. Toto podráždění zpravidla velmi rychle odezní. Barva je nyní výraznější a neodpovídá finálnímu výsledku. Ten se dostaví cca do 1 týdne, kdy se odloupnou drobné stroupky. V den aplikace se vyhněte zvýšené fyzické zátěži. Doporučuji 3 dny nenamáčet a dle potřeby kůži zvláčnit vhodnou "after care" mastí, kterou ode mě dostanete. Přestože se Váš skvělý nový permanent jeví po týdnu jako zahojený, je třeba chránit jej před sluncem ještě alespoň další tři týdny. Používáním vyšší UV ochrany i nadále jeho trvanlivost prodloužíte.

Permanentní make-up je zákrok dvoufázový, korekce je zpravidla nutná a to do 6 týdnů po první aplikaci.

Mikropigmentace obočí

Tvar obočí ovlivňuje celý obličej. Výrazně ovlivňuje vizuální dojem spadlých víček, nízkého či vysokého čela, zúžení nebo naopak rozšíření obličeje. 

Aplikací pigmentu do kůže dosáhneme doplnění vytrhaného a prořídlého obočí, můžeme změnit jeho tvar (rozšíření, prodloužení), změnit tvar oblouku, zvýraznit jeho barvu a hustotu.

Provádím moderní techniky aplikace pmu obočí jako vláskování, stínování, pudrový efekt, 3D či ombré probarvení. Pracuji vždy způsobem, který se pro konkrétní obočí a požadovaný výsledek hodí. Tyto techniky se při práci často prolínají.

Pigment vydrží v pokožce obvykle 1-2 roky v závislosti na jejím stavu, vystavování slunečnímu záření, zvolené barvě a používaným kosmetickým produktům.

Doba aplikace 90 min           4 000 Kč

        1 korekce do 6 týdnů     1 500 Kč

Mikropigmentace rtů

Permanentním make-upem rtů dosáhneme přirozeného nebo i výraznějšího probarvení rtů. Poslouží k jejich zvětšení, korekci nerovností, opticky zvedne pokleslé koutky a celkově obnoví konturu rtů, která věkem ztrácí na ostrosti. Již se nebudete muset obávat rozpíjení rtěnky do drobných vrásek okolo vašich úst. Vaše rty budou stále dokonale tvarované a svěží.

Doba aplikace 2 hodiny             4 800 Kč

  1 korekce do 6 týdnů                1 500 Kč


Mikropigmentace očních linek

Máte světlé řasy, menší oči, nebo jste jednoduše zvyklá chodit neustále s nalíčenýma očima? Potom právě Vám bych doporučila aplikaci pmu očních linek. Slouží nejen jako dekorace, ale dá se pomocí nich upravit tvar a posazení očí a v neposlední řadě navodit dojem hustších řas.

Způsobů, jakým pmu očních linek provést, je mnoho, od málo nápadných teček do řas (pro zahuštění ) až po výraznější souvislou oční linku, která vede od vnitřního koutku až k vnějšímu do protažení.

Doba aplikace 1 hodina              2 300 Kč   

  1 korekce do 6 týdnů                1 200 Kč

Linky horní i dolní současně:

 doba aplikace  1,5 hodiny         4 300 Kč

  1 korekce do 6 týdnů                1 300 Kč


Vyplňte všechny potřebné údaje a já se Vám ozvu co nejdříve nazpět.

Odstranění permanentního make-upu 

Odstranění nežádoucího permanentního make-upu pomocí aplikace speciálního roztoku Tattoo Removal s obsahem kyseliny mléčné nebo Solným roztokem na principu osmózy. Více informací zderezervace: +420 736 745 733